Jártam a veresegyházi állatkertben

A Kölcsey Ferenc Városi Könyvtár pályázatot hirdet „Jártam a veresegyházi állatkertben” címmel. Rajzokat, festményeket, s agyagból készült alkotásokat is várunk!

Határidő: 2019. október 5. (Az Állatok Világnapja)

Minden jól sikerült alkotást jutalmazunk, közszemlére teszünk a gyermekrészlegben, s látható a világhálón is!

„Lustán fűre heveredve
zenét hallgat a vén medve.”

(Devecsery Gábor: Állatkerti útmutató)

Ismeritek Devecsery Gábor teljes versét? A költő 33 versszakban ihletődött a számtalan állatkerti állattól, humorosan, bravúros rímekbe szedve sorait. Például:

- Apám -így szól a kis bálna-,
hadd mehessek el a bálba.
-    Nem mehetsz el, fiam, Péter,
nem vagy még egy kilométer.
Ez a fényes szőrű vidra
azért mászott fel a hídra,
mert tudja, hogy szép a szőre;
így vár a fényképezőre.”

Bálna még nincs a veresegyházi állatkertben, „szelfiző” vidra sem, de a megverselt fényes szőrű vidra bizony előfordult a Malom- és Pamut-tóban. Ez a 100-130 cm hosszú, rendkívül karcsú ragadozó emlős nem társas faj, többnyire magányosan él kotorékában. Lakhelyének rendszerint két kijárata is van: az egyik a vízbe, a másik - a menekülőjárat - a parti bozótba nyílik. Neve latinul: „Lutra lutra”.

Akinek nincs kedve alkotni, az számolja össze jutalom fejében, hány állat szerepel az „Állatkerti útmutató" c. versben!

Határidő: október 18.

A megfejtések a szokott címre küldhetők be: 2112 Veresegyház, Fő út 53.; gyermekkonyvtar@veresegyhaz.hu

Élvezetes munkát, és jó böngészést kívánunk!