Helyismereti gyűjtemény

• A könyvtár teljességre törekvően gyűjti a Veresegyházról szóló, Veresegyházt megemlitő, veresegyházi szerzőtől származó Veresegyházon illetve bárhol kiadott irodalmat.

• Erős válogatással gyűjti a szomszédos településekre és terstvértelepülésekre vonatkozó irodalmat.

• A dokumentumok típusa kiterjed az elektronikus dokumentumokra is.

• A helytörténeti gyűjtemény prézens állomány, nem kölcsönözhető, csak külön vezetői engedéllyel, kutatómunkához.

• Könyvtárunk azonban a dokumentumok nagy részéből rendelkezik kölcsönözhető példánnyal is és lehetőséget ad a helybenhasználatra, valamint a szerzői jogi előírásokat betartva másolatkészítésre is. A másolási díjakat (fénymásolat, scannelés) a mindenkori Könyvtárhasználati szabályzat írja elő.

• A helyismereti állomány elektronikus katalógusunkba való feltöltése folyamatos. A tanulmánykötetek analitikus feltárása szélesebb körű visszakeresést tesz lehetővé.