Könyvcserélde

 

Könyvtárunkban is elérhető a nyitott könyvespolc jellegű szolgáltatás, a Könyvcserélde.
 
A szolgáltatás lényege, hogy a felnőtt részleg bejáratával szemben felállított polcokra bárki elhelyezheti saját könyvtárának ilyen-olyan okból feleslegessé vált darabjait, amelyeket szívesen ajánl másoknak olvasásra.
 
Az adományozó, a behozott könyvért cserébe szabadon válogathat a polcra mások által kitett könyvek közül, így jutván új olvasnivalóhoz. Egyetlen megkötésünk, hogy egy hozott könyvért cserébe csak egyet lehet választani.
 
A többszáz darabos gyűjteményt a Könyvtár fölöspéldányaiból állítottuk össze. A kollekcióból kedvükre válogathatnak a krimiirodalom szerelmesei éppúgy, mint a romantika kedvelői, vagy a klasszikus írók művei iránt érdeklődők.
 
A Könyvcserélde a Kölcsey Ferenc Városi Könyvtár nyitvatartási idejében, használható.
 
Könyvcserélde