Silber trilógia

Szerző
Kerstin Gier

Lauró Liliána könyvajánlója

Kerstin Gier ezzel a trilógiával az álmok titokzatos birodalmába invitál minket. 
A történet főszereplője Liv Silber, akinek az álmai egyre félelmetesebbé váltak az utóbbi időben. Liv családjával Angliába költözik és húgával egy új suliba kezd el tanulni, ahol sok új emberrel ismerkedik meg. Köztük van a suli 4 menő sráca, akiket korábban az álmában is látott, miközben egy temetőben mágikus rituálét hajtanak végre, mintha egy szekta tagjai lennének. Ami még az éjszakai temetőknél is ijesztőbb, az az, hogy a fiúk olyan dolgokat tudnak Livről, amikről csak álmában beszélt. Kiderül, hogy létezik egy titkos folyosó, ahol az ajtók segítségével beleléphetünk mások álmaiba. Liv álmai egyre izgalmasabbak és titokzatosabbak, démoni szál is beléjük lett csempészve, ami szintén nagyon színesíti a természetfeletti vonalat. Rengeteg utalás van a műben Sherlockra, ez pedig Liv elnyomhatatlan vágyából következik, hogy kiderítése a rejtélyeket, ezzel még imádnivalóbbá téve karaterét. 
Ha szeretnétek valami rejtélyes, nem hétköznapi témát feldolgozó trilógiát olvasni, melyben megjelennek családi problémák, iskolai bál, igaz barátságok és persze a nagybetűs szerelem is, akkor én tiszta szívből tudom ezt a sorozatot ajánlani nektek. Higgyétek el nem fogjátok megbánni, hogy elkezdtétek!